O zespole

Termin „tradycyjna muzyka górnego Śląska” rodzi zwykle mało skojarzeń . Krzikopa to zmienia, wydobywając z tradycyjnych „śpiywek” ich naturalne piękno i pompując w nie ogromną dawkę energii, nowych brzmień i rytmów.

Krzikopa tworzy tak, jak to od najstarszych czasów robili ludowi muzykanci: ma być miło dla ucha, a i potańcować przy tym idzie. Tworząc muzykę dbamy, aby trafiała nie tylko w gusta muzyczne, ale i taneczne. Połączenie polki z elektro i kubańskim clave, śląskiego walczyka z motywami bałkańskimi i heavy metalem, oberka z rytmem DnB dla Krzikopy są dziwne jedynie na papierze. Zespół brał udział w wielu konkursach i festiwalach gdzie wielokrotnie zdobywał uznanie jurorów i publiczności.

Dziołchy

Katarzyna Dudziak

wokal, bęben obręczowy

Śpiewa głosem białym, czarnym (i chacharskim). Ekpertka od gwizdów, krzyków i przytupów. Poza muzyką studiuje filozofię, rysuje komiksy, ale nie stroni od prostszych rozrywek: np. jest fanką seri GTA (do tego stopnia, że uczyniła z tego przedmiot swojej pracy doktorskiej).

Karo Przewłoka

wokal, skrzypce, przeszkadzajki

Pasjonatka muzyki i tańców tradycyjnych. Jedna z kluczowych postaci na śląskiej scenie folkowej. Oprócz śpiewania ludowych pieśni białym głosem, potrafi też wykonać doskonały hummus!

Chopy

Adam Romański

skrzypce

Wielki pasjonat muzyk i folku w szczególności. Na szkrzypcach - diabeł wcielony, na scenie - wulkan energii, poza nią - producent i aranżer w AlternatiV Studio

Spacepierre

perkusja

Perkusista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Lubi to ;)

Dominik Kalamarz

elektronika

Oprócz ogarniania syntezy dźwięku i klawiatury fortepianowej jest specem od mrocznej nauki pt.: nano-inżynieria.

Mateusz Dyszkiewicz

akordeon (zwany cyją)

Główny pomysłodawca i autor utworów Krzikopy. Oprócz akordeonu biegle posługuje się językiem JAVA. W wolnych chwilach żegluje lub interpretuje na parkiecie kubańskie rytmy.

© Krzikopa 2017